Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  AÇIK CEZAEVİ


       Ordu Açık Ceza İnfaz Kurumumuzdaki yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve ortak kullanım alanlarının daha kullanılabilir hale getirilmesiyle hükümlü ve tutukluların salıverilmeleri sonrası toplumsal yaşama uyum sağlamadaki sorunlarının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

      Ordu  Açık Ceza İnfaz Kurumu olarak sadece hükümlü ve tutukluların barınması ve ıslah edilmesi konusunda değil,onların sivil hayata hazırlamada meslek edindirmelerine yardımcı olunmaktadır.

      Kurumumuz;  8100 m2 alan içinde kurulmuştur. 300 kişi barındırmaktadır. Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde tekstil atölyesi,kompak atölyesi (arşiv dolapları,saç dolap,kamelya yapılmaktadır. ), mobilya atölyesi bulunmaktadır. Açık Ceza İnfaz Kurumu Tekstil Atölyesi Adalet Bakanlığı ve özel sektör işbirliğinde imzalanan anlaşma doğrultusunda çalışmaktadır. Kurumumuz Şehir merkezine, Adliye binasına 12 Km. uzaklıktadır.

     Kurumumuzda ip kamera sistemi ile dış çevre duvarları ve çevre boşluklarının kontrolü ve iç güvenlik aynı merkezden izlenerek yapılmaktadır.
       

  Adres

  Akçaova mücavir sok. No:35/1-2 Efirli Perşembe / ORDU

  Telefon

  0 452 522 21 79

  0 506 600 61 52

  E-Posta

  ordu.etcikisaretadalet.gov.tr